Wybielanie zębów – co należy wiedzieć?

Wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie większości z nas. Niestety, nie wszystkich natura obdarzyła pięknymi, białymi zębami. W takiej sytuacji możemy jednak udać się do gabinetu dentystycznego. Oceni on, czy nasze zęby można poddać procedurze wybielania. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste – nie zawsze zabieg wybielenia można przeprowadzić od razu i nie w każdym przypadku przyniesie on satysfakcjonujące rezultaty. Zastanawiasz się, czy taki zabieg wykona dentysta ze Słupcy? Jak najbardziej, ponieważ to popularna usługa oferowana przez większość gabinetów. O czym warto więc wiedzieć przed wizytą u specjalisty?

Przed zabiegiem wybielania

Aby skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie wybielić zęby, stomatolog powinien ocenić stan uzębienia. Jeśli istnieją ubytki lub próchnica, należy poddać się leczeniu, które wyeliminuje problem. Jakiekolwiek stany zapalne jamy ustnej to kolejne przeciwwskazanie. Przed zabiegiem wybielania warto też poddać się skalingowi, który usunie kamień nazębny oraz piaskowaniu – oczyści zęby z osadów.

Jak wybielić zęby?

Nie ma jednej metody wybielania zębów. Stomatolog może zaproponować kilka opcji, w zależności od naszych potrzeb, preferencji i zasobności portfela. Można zdecydować się więc na poszczególne metody:

  • nakładkową – to metoda wykonywana poza gabinetem stomatologa – pacjent przez około 2 tygodnie zakłada na kilka godzin nakładki wybielające. Można więc stopniowo wybielać zęby, jednak na efekty trzeba chwilę poczekać,
  • wybielanie przy użyciu lampy LED,
  • wybielanie laserowe,
  • wybielanie przy użyciu lampy Beyond.
    Wybielanie przy użyciu lamp wykonywane jest w gabinecie dentysty i zazwyczaj wystarczy jedna wizyta, aby w widoczny sposób rozjaśnić zęby. W porównaniu z metodą nakładkową jest jednak droższa, a także niezalecana w przypadkach na przykład dużej nadwrażliwości.

Czy warto wybielić zęby?

Jeśli marzymy o białym uśmiechu, warto te plany urzeczywistnić. Najważniejsze jednak to pamiętać, aby wybielanie było przeprowadzone w bezpieczny sposób, po konsultacji z lekarzem stomatologiem.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Równie interesujące artykuły

Co to jest bruksizm?

Co to jest bruksizm?

Bruksizm, znany również jako zgrzytanie zębami, to problem, który dotyczy wielu ludzi na całym świecie. Jest to...

Profilaktyka paradontozy

Profilaktyka paradontozy

Profilaktyka paradontozy jest bardzo ważna, ponieważ choroba ta, może prowadzić do utraty zębów i poważnych problemów...

Choroby jamy ustnej

Choroby jamy ustnej

Prawidłowa higiena jamy ustnej, jest podstawą zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Higiena, to nie tylko...