Implanty zębów cena pięknego uśmiechu?

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to wizytówka każdego z nas. Niestety, podobnie jak cały organizm, zęby również mogą chorować, starzeć się i stracić swój wygląd. Kiedyś, starta zębów, szczególnie przednich, stanowiła ogromny kłopot. Moment pojawienia się implantów zębów zrewolucjonizował leczenie braków w uzębieniu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tej metody i jej korzyści dla Twojego zdrowia i wyglądu, czytaj dalszą część wpisu. Odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące implantów zębów. 

Innowacja w leczeniu braków w uzębieniu: implanty zębów

Implanty zębów to jedno z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii, które przyniosło prawdziwy przełom
i rewolucję. Pierwsze implanty zostały wszczepione ponad 50 lat temu i od tego czasu stały się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań dla osób z brakami w uzębieniu. 

Implanty zębów to sztuczne korzenie, które są wszczepiane do kości. Na nich mocuje się protezy zębowe lub korony. Dzięki swojej trwałości i naturalnemu wyglądowi, stanowią niezwykle skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą odzyskać pełną funkcjonalność i estetykę swojego uśmiechu. Implanty do złudzenia mogą przypominać prawdziwe zęby.

Główne zalety implantów zębowych:

 1. Naturalny wygląd.
  Implanty zębów wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, co pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu i pewności siebie.
 2. Trwałość.
  Implanty zębów są trwałe i wytrzymałe, co oznacza, że można na nich polegać przez długie lata.
 3. Wsparcie dla zdrowej jamy ustnej.
  Brak zębów może prowadzić do zmian w kości i tkankach w jamie ustnej. Implanty zębów wspierają zdrowe funkcjonowanie jamy ustnej, co pomaga utrzymać zdrowie i funkcjonalność.
 4. Wsparcie dla protez i mostów.
  Implanty zębów służą jako punkty mocujące dla protez i mostów, co pozwala na uzyskanie stabilnej i trwałej konstrukcji.
 5. Brak ograniczeń dietetycznych
  W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zębów nie wymagają ograniczeń dietetycznych. Można je traktować jak naturalne zęby i jeść wszystko, co się chce.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego

Jak twierdzi stomatolog Słupca, chociaż implanty zębów są skutecznym rozwiązaniem dla wielu pacjentów, niestety nie są one odpowiednie dla wszystkich. 

Istnieją pewne przeciwwskazania do leczenia implantologicznego, w tym:

 1. Choroby układu krwionośnego
  Choroby układu krwionośnego, takie jak cukrzyca, mogą wpłynąć na zdolność do gojenia się ran po zabiegu, co może prowadzić do problemów z implantami.
 2. Choroby przyzębia
  Choroby przyzębia, takie jak paradontoza, mogą prowadzić do utraty kości wokół implantów i uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

  ➤ Przeczytaj również: Profilaktyka paradontozy

 3. Palenie tytoniu: Palenie tytoniu może znacznie zmniejszyć szansę na powodzenie zabiegu i przyspieszyć proces starzenia się implantów.
 4. Niska jakość kości: W przypadku niskiej jakości kości, może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, takich jak transplantacja kości, aby umożliwić prawidłowe zainstalowanie implantów.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojej zdolności do poddania się zabiegowi implantologicznemu, wpisz w wyszukiwarce hasło: stomatolog Słupca. Profesjonalne porady specjalistów z gabinetów Dentivia, to pewność dobrania idealnej metody leczenia i doskonałych efektów.

Implanty zębów – cena i czy są na całe życia?

Implanty zębów są trwałe i wytrzymałe, ale nie są one gwarantowane na całe życie. Wiele czynników, takich jak styl życia, higiena jamy ustnej i stan zdrowia, może wpłynąć na trwałość i funkcjonalność implantów zębów. Dlatego ważne jest, aby regularnie odwiedzać swojego lekarza stomatologa i dbać o zęby i dziąsła, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność implantów.
W niektórych przypadkach implanty zębów mogą wymagać wymiany lub naprawy w ciągu życia, ale zwykle dają one wiele lat pełnej funkcjonalności i estetyki. 

Cena implantu zęba może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak:

 1. Rodzaj implantu: Istnieją różne rodzaje implantów zębów, takie jak implanty jednoczęściowe, dwuczęściowe i trzyczęściowe, które różnią się ceną.
 2. Doświadczenie i renoma lekarza stomatologa: Cena implantów zębów może się różnić w zależności od doświadczenia i renomy lekarza stomatologa, który je wszczepia.
 3. Wymagane dodatkowe zabiegi: W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, takich jak transplantacja kości, co może wpłynąć na cenę implantów zębów.

Średnia cena implantu zęba w Polsce to około 5 000 – 6 000 złotych za jeden implant, ale może się ona różnić w zależności od powyższych czynników. Najlepiej skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby uzyskać dokładną wycenę dla konkretnego przypadku.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Równie interesujące artykuły

Co to jest bruksizm?

Co to jest bruksizm?

Bruksizm, znany również jako zgrzytanie zębami, to problem, który dotyczy wielu ludzi na całym świecie. Jest to...

Profilaktyka paradontozy

Profilaktyka paradontozy

Profilaktyka paradontozy jest bardzo ważna, ponieważ choroba ta, może prowadzić do utraty zębów i poważnych problemów...

Choroby jamy ustnej

Choroby jamy ustnej

Prawidłowa higiena jamy ustnej, jest podstawą zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Higiena, to nie tylko...